Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sigma s novinkou z rady Quattro v netradičnom šate

Sigma s novinkou z rady Quattro v netradičnom šate
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Sigma Quattro dp2 je prvé z troch zariadení, ktoré plánuje Sigma predstaviť v rade Quattro. Vďaka tomuto tvaru máte mať stále pocit že držíte menší fotoaparát, no lepší pocit ako pri držaní klasického kompaktu. dp2 sa predstaví s procesorom True III a rozlíšením 20 mpx.

To, čo vidíte na hore uvedenom obrázku nie je žiaden smartfón ani projektor. Je to novinka od spoločnosti Sigma s názvom dp2 Quattro. Je to prvé z 3 zariadení, ktoré plánuje Sigma predstaviť v rade Quattro. Vďaka tomuto tvaru máte mať vybalansovanejšiu ruku – skrátka úplne iný pocit ako s kompaktom, hoci aj toto zariadenie je malých rozmerov. Pre priaznivcov elektronického hľadáčika je tu tiež dobrá správa – ten bude tiež dostupný vo forme voliteľnej násady do pätky.

Zaujímavý tvar ukrýva v sebe ale aj niečo viac. Všetky 3 Quattrá budú obsahovať 3-vrstvový, na farby bohatý senzor Foveon X3. Ten zároveň zachytáva fotografie vo vysokom rozlíšení 20 mpx (v porovnaní so staršími modelmi je to asi o 5mpx viac). Obrazový procesor True III má byť tiež výkonnejší ako kolegovia z nižšej rady Sigmy a objektív 30mm f/2,8 uvidíme iba v tomto modeli. Modely dp1 a dp3 budú vlastniť 19mm širokouhlú optiku a 50mm teleobjektív.