Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Modulárny smart náramok Nex Band

Modulárny smart náramok Nex Band
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Mighty Cast sa rozhodla zacieliť na tínedžerov a mladších dospelých a je tu s náramkom Nex Band. Ako sa od neho očakáva, je bezdrôtovo spojený cez Bluetooth s vaším smartfónom. A ďalej je to už celé iba o vašej voľbe. Jeho jednotlivé schopnosti a funkcie závisia práve od zvolených modulov a častí.

Niekoľkí vývojári v oblasti smartfónov si povedali, že nech sú to práve používatelia, individuality, ktorí si sami zvolia, čo vo svojom smartfóne chcú. A tak vznikli projekty ako Ara od Google, či modulárny smartfón od Motoroly Phoneblocks. Pri chuti vymeniť si napríklad fotoaparát za lepší netreba vymieňať celý smartfón, ale iba časť, ktorá obsahuje fotoaparát a vymeniť ju za lepšiu. Napadlo by vám však, že to isté spravia vývojár aj v oblasti smart náramkov?

Už je jasné, prečo výrobca Nex Bandu mieri k mladšej vekovej kategórii

Spoločnosť Mighty Cast sa rozhodla zacieliť na tínedžerov a mladších dospelých a je tu s náramkom Nex Band. Ako sa od neho očakáva, je bezdrôtovo spojený cez Bluetooth s vaším smartfónom. A ďalej je to už celé iba o vašej voľbe. Jeho jednotlivé schopnosti a funkcie závisia práve od zvolených modulov a častí. Zdieľanie jednotlivých notifikácií na sociálnych sieťach, alebo posila pre mobilné hry – nič nie je prekážkou. Naraz môžete mať zapojených až 5 rôznych modulov a ak sa náhodou rozhodnete jeden z nich vymeniť, môžete ho v aplikácii sledovať, kadiaľ sa po svete pohybuje jeho vlastník. Áno, Nex Band má klasicky vlastnú aplikáciu, v ktorej si však môžu nájsť uplatnenie i vývojár z tretích strán.

Cena náramku sa bude pohybovať okolo 99 dolárov, no ak budete nedočkaví – ušetríte. V predstihu si môžete objednať kus iba za 49 dolárov. Na trhu by sa náramok zjaví koncom roka 2014.