Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

IVE 360 BeYonder: Kamera, ktorej sa neschováte!

IVE 360 BeYonder: Kamera, ktorej sa neschováte!
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Pozrite sa na svoje videá z iného uhlu! Presne takúto možnosť ponúkajú talianski vývojári, ktorí na Cebite predviedli svoju kameru, ktorá zachytáva 360 stupňové zábery okolitého prostredia. Nášmu redaktorovi Ľubovi Strakovi o tom porozprával Michelantonio Trizio zo spoločnosti IVE360.

"Beyonder kombinuje 6 kamier, ktoré simultánne zachytávajú obraz. S naším prehrávačom môžete potom navigovať scénu a orientovať sa v nej vďaka pohybom myši. Uvidíte tak, čo sa deje za vaším chrbtom, napravo i naľavo." 

Zábery pritom môžete v reálnom čase bezdrôtovo streamovať na internete. Formát videa sa dá zároveň prispôsobiť zariadeniu, na ktorom sa prehráva, či už je reč o smartfóne alebo tablete. Záznam sa ukladá vo formáte MPEG 4 a tok dát prebieha na úrovni 300 MB za minútu. Rozlíšenie videa je pritom full HD. Šesť kamier má svoje vlastné CCD senzory a poskytuje panorámu s 360 uhlovým rozsahom v horizontálnom snímaní a 180 stupňov vo vertikálnom.

"Každá kamera zberá svoje vlastné zábery a má k dispozícii svoju SD kartu. Potom vďaka externému softvéru zložíme tieto zábery/videá do jedného sférického."

Sťahovanie dát prebieha však iba cez jeden port. Beyonder má na to totiž redukciu, kde sa spojí 6 SD kariet do jedného výstupu v podobe USB konektoru. Využitie si vývojári vedia predstaviť napríklad v oblasti športových podujatí, dá sa upevniť na dróm a snímať krajinu zvrchu. Zaujímavé však môžu byť zábery zo zákulisia festivalov a koncertov. Do záberov sa môže pridať i viacero efektov, ako miniatúrna planétka či rybie oko. Beyonder IVE360 však zatiaľ patrí iba do kategórie Start-upov. Musí si teda ešte chvíľu počkať na svoj čas.