Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Liquid-Split z vás nespraví kuchára, no výrazne vám pomôže

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Klasika - čítame kuchársky recept a neustále sa opakujú pokyny spájajúce sa s lyžicou, lyžičkou, kávovou lyžičkou, čajovou lyžičkou, kopčitou lyžicou, otrepanou lyžicou, poloprázdnou lyžicou, štvrť lyžicou... Úporne premýšľame, aký je medzi tým rozdiel a máme na pamäti, že nás to môže stáť katastrofu v rúre. Pre všetkých tých, ktorým je pečenie skôr iba občasným potešením, tu však máme jeden zlepšovák.

Podobným problémom s mierkami zrejme totiž trpel aj John Wegner, pretože prichádza s jednoduchým pomocníkom. Nazýva sa Liquidity-Split, teda niečo ako dávkovač tekutín. Je to umelá fľaša, presnejšie je vyrobená z polyetylénu a je vhodná i na skladovanie v chladničke.

Presný popis funkcie závitu Liquid-Splitu

A v čom je tento dávkovač výnimočný? Namiesto klasického uzatvárania má totiž odmerku v podobe špirály, na ktorej sú nakreslené rôzne mierky, ktoré sa na klasických odmerkách len tak nenachádzajú. Sú tu totiž odstupňované čajové lyžičky, štvrť-kávové lyžičky a podobne. Podľa toho, koľko špirálu pootočíte a koľko tekutiny po prevrátení vytečie, si dokážete namerať i tie najzložitejšie „štipky“ a „náprstky“. Nespotrebovaná tekutiny pritom stečie naspäť do fľaše. Ideálne je, keď je každá ingrediencia v individuálnej fľaši a čaká na sovje použitie.

Tohto kuchynského pomocníka sa môžeme dočkať v apríli za cenu 10 dolárov.