Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Cumulus Parasol: Oblak na počkanie

Cumulus Parasol: Oblak na počkanie
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
31. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Holandská spoločnosť Studio Toer vám vyčaruje oblak v čase, keď svieti slnko. Pritom však nepoužíva mágiu, ale solárnu energiu. Pomocou nej totiž spustí systém, ktorý nafúkne nylonové nepremokavé vrece vzduchom. Po zväčšení objemu tak vznikne slnečník.

Váš súkromný oblak nad balkónom v čase horúčavy a neúprosného slnka vám ponúka spoločnosť z Holandska – Studio Toer. Ich výtvor sa nazýva Cumulus Parasol a ide o nafukovací slnečník. Na tom by možno nebolo nič prelomové, no pozornosť si zasluhuje vďaka, dá sa povedať, inteligentnému spôsobu nafukovania: nafúkne sa sám vtedy, keď svieti slnko. Na vrchu slnečníku sa totiž nachádza solárny panel, ktorý využíva slnečnú energiu na poháňanie ventilátoru, teda prúdu vzduchu. Táto elektronika sa nachádza vo vnútri nepremokavého nylonového nafukovacieho vrecka, ktoré v plnom tvare pripomína práve oblak. Prúd vzduchu podmienený energiou zo slnečného panelu teda nafúkne textíliu a nad vami sa automaticky vznesie oblak, ktorý poskytne tienisté útočisko.

Cumulus Parasol sa nafúkne vďaka slnečnej energii

Vývojári však mysleli i na poistku, aby sa vám oblak nerozprestrel kedykoľvek Oskar vystrčí nos. Cumulus Parasol má na stojane teda vypínač, ktorým môžete vypnúť automatický proces. Zatiaľ nie je jasné, kedy by sa zariadenie mohlo ukázať na trhu, pretože ho iba teraz uvideli na Milánskom týždni dizajnu.