Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Intel zverejnil detaily o 14 nm výrobnom procese

Intel zverejnil detaily o 14 nm výrobnom procese
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Už dlhšie sa vravelo o 14nm výrobnom procese od Intelu, ktorý bude slúžiť na výrobu vysoko výkonných a nízkonapäťových produktov. Tie majú pokryť široké potreby výpočtových potrieb a produktov od infraštruktúry cloud komputingu a iniciatívy Internet of Things až po osobný a mobilný computing. Spoločnosť Intel oznámila detaily o jej najnovšej mikroarchitektúre, ktorá je optimalizovaná najnovším 14nm výrobným procesom.

“14 nanometrová technológia spoločnosti Intel využíva druhú generáciu Tri-gate tranzistorov s najlepším možným výkonom, spotrebou, hustotou a nákladov na tranzistor,” hovorí Mark Bohr, Intel senior partner, Technology and Manufacturing Group, a riaditeľ Process Architecture and Integration. “Investícia a záväzok spoločnosti Intel voči Moorovmu zákonu je vďaka týmto novým procesorom stále v platnosti.”

  •  * Intel poodhalil detaily mikroarchitektúry procesorov Intel Core M, prvým produktom, ktorý využije 14nm výrobný proces.
  •  * Kombinácia novej mikroarchitektúry a výrobného procesu vyústi do novej vlny inovácií a dizajnov výrobkov, zážitkov a systémov, ktoré budú opäť tenšie a tichšie.
  •  * Architekti a dizajnéri čipov zo spoločnosti Intel dosiahli viac ako dvakrát vyššiu redukciu teplotného dizajnu v porovnaní s predchádzajúcou generáciou procesorov, ponúkajúc podobný výkon a lepšiu výdrž na batérie.
  •  * Nová mikroarchitektúra je optimalizovaná pre nové možnosti 14nm výrobného procesu.
  •  * Intel priniesol úplne prvú 14nm technológiu do masovej produkcie. Používa druhú generáciu Tri-gate (FinFET) tranzistorov s najlepším možným výkonom, spotrebou, hustotou a nákladov na tranzistor.
  •  * 14nm technológia spoločnosti Intel bude použitá na výrobu širokého množstva vysoko výkonných a nízko napäťových produktov vrátane serverov, osobných počítačových zariadení a Internet of Things.
  •  * Prvé systémy založené na procesoroch Intel Core M budú v predaji už počas Vianoc a širšia ponuka je očakávaná počas prvej polovice roku 2015.
  •  * Ďalšie produkty postavené na Broadwell mikroarchitektúre a 14nm procesorovej technológii budú predstavené v ďalších mesiacoch.

“Integrovaný model spoločnosti Intel – kombinácia nášho expertného dizajnu s najlepším výrobným procesom – umožnil priniesť lepší výkon a nižšiu spotrebu pre našich zákazníkov a spotrebiteľov,” vraví Rani Borkar, viceprezident spoločnosti Intel a generálny manažér vývoja produktov. “Táto nová mikroarchitektúra je viac ako pozoruhodný technický úspech. Je to demonštrácia dôležitosti našej dizajnérskej filozofie, ktorá je zhodná s požiadavkami zákazníka.”

Zdroj: TS Intel