Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Tlačiareň vo vrecku?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak chcete byť v rámci svojej práce v teréne ešte viac mobilný, potom by určite vo vašej výbave nemala chýbať táto miniatúrna tlačiareň, ktorú môžete pohodlne nosiť v taške a nezaberie viac priestoru, ako jedno jablko.

Sme svedkami doby, kedy sa akoby všetko vybavuje „za jazdy“. Zo stolových počítačov sa stali mobilné zariadenia, laptopy, ktoré kamkoľvek prenesieme. Okrem toho máme k dispozícii i menšie tablety, či smartfóny, neustále sme pripojení k internetu. Je tu však možno ešte jedna maličkosť, ktorá k mobilnej pracovni chýbala. Je ňou tlačiareň. Na Kickstarteri sa však zjavil ambiciózny projekt Mini Mobile Robotic Printer, ktorý môže všetko zmeniť. Ide o miniatúrnu tlačiareň, ktorú môžete doslova nosiť vo vrecku či v taške a v prípade potreby ju skrátka len vytiahnuť.

Tlačiareň má zaujímavý tvar slzy, ktorá v hranatom mieste tvorí pravý uhol. Vďaka tomu sa dá presne umiestniť do rohu a zaistiť, že váš riadok pôjde skutočne vodorovne – zľava doprava. Klasickú veľkosť papiera A4 zaplní táto tlačiareň v priebehu minúty. Mini Mobile Robotic Printer obsahuje, samozrejme, náplň, ktorá vydrží na tlačenie asi 1,000 strán, kým ju musíte vymeniť. A čo rozlíšenie? To je viac ako uspokojivé! Zatiaľ tvorcovia vravia o 96 x 192 dpi a časom to ešte plánujú vylepšiť. Ak sa vývojárom podarí zozbierať na Kickstarteri potrebnú sumu, potom sa prvých tlačiarničiek dočkáme v januári 2015.

Podobné články

 • TS Epson: Priemyselná farebná tlačiareň štítkov

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  4. 11. 2014
  TS Epson: Priemyselná farebná tlačiareň štítkov

  Výrobcovia teraz môžu tvoriť vysoko kvalitné, na mieru šité štítky priamo na pracovisku, a...

 • Canon: Laserové tlačiarne

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  3. 11. 2014
  Canon: Laserové tlačiarne

  Laserové tlačiarne sú medzi používateľmi obľúbené najmä pre svoju rýchlu a efektívnu...

 • Samsung: Prvé tlačiarne s Androidom

  Autor:
  Alžbeta Harry Gavendová
  Zverejnené:
  7. 10. 2014
  Samsung: Prvé tlačiarne s Androidom

  Laserové tlačiarne sa stále tešia veľkej obľube, najmä vo firemnom sektore - a hoci je...