Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Volvo šetrí miesto s nafukovacou detskou sedačkou

Volvo šetrí miesto s nafukovacou detskou sedačkou
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nafukovacia detská sedačka je zatiaľ iba konceptom, ktorý automobilka Volvo predviedla, no zrejme by si mohla nájsť svojich priaznivcov. Vo vyfúknutom stave má veľkosť školskej tašky a po nafúknutí by mala spĺňať bezpečnostné normy.

Detské sedačky sú pre rodiny s deťmi nevyhnutnosťou – okrem toho, že dieťa v nej bezpečne sedí sú i povinnosťou zo zákona. No občas nám vedia poriadna zabrať miesto v aute. Ak patríte iba k občasným šoférom s detskou posádkou, potom by vás mohol zaujať koncept nafukovacej detskej sedačky, ktorú predviedla automobilka Volvo. Vo vyfúknutom stave má pritom veľkosť iba obyčajnej školskej tašky, ktorú hravo skryjete pod sedadlo či do kufra auta.

Sedačka pre deti od Volvo je nafukovacia

Ak sa rozhodnete ju využiť, postará sa o zväčšenie jej objemu tichý systém nafukovania. Proces pritom trvá iba 40 sekúnd. A aby náhodou technológií nebolo málo, sedačku môžete prepojiť cez Bluetooth so svojím smartfónom a zariadiť tak diaľkové nafúknutie. Hmotnosť tejto sedačky je iba 5 kg, čo je asi polovica klasických pevných detských sedačiek. Pevnosť a spoľahlivosť má zabezpečovať tkanina, ktorá sa používa i v lodnom priemysle.

Mimochodom, Volvo sa detskými sedačkami zaoberá už viac ako 50 rokov. Pozrite, ako vyzeral jeden z ich prvých nápadov.

Takto vyzerala detská sedačka pred 50 rrokmi