Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Korner: Spoľahlivý a lacný bezpečnostný systém

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
28. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na ochranu vašej domácnosti môže odteraz slúžiť Korner, ktorý tvoria dve časti: prvou je detekčná časť, ktorá obsahuje pohybové senzory a umiestni sa na roh dverí alebo okna, kde zaznamenáva pohyb. Druhá časť, tzv. fob, je podobná prívesku a jej miesto je v Ethernet porte v používateľovom routeri. Takýmto spôsobom je pripojená k sieti, spolupracuje s aplikáciou v smartfóne a posiela notifikácie.

Domáci bezpečnostný systém nás nielen chráni pred vniknutím cudzích osôb do domu, ale zároveň nám poskytuje pokoj mysle. Nemusíme sa totiž počas neprítomnosti obávať, či náhodou nemám neželanú návštevu. A vývojári prispeli do kategórie bezpečnostných systémov ďalším kúskom. Volá sa Korner a tvoria ho dve časti. Prvou je detekčná časť, ktorá obsahuje pohybové senzory. Umiestni sa na roh dverí alebo okna a zaznamenáva pohyb. Druhá časť, tzv. fob je podobná prívesku a jej miesto je v Ethernet porte v používateľovom routeri. Takýmto spôsobom je pripojená k sieti a môže spolupracovať s aplikáciou v smartfóne.

Senzorická časť odosiela správu fobu v routeri v momente, keď zaznamená pohyb (otvorenie) okna a dverí. Využíva na to bezdrôtové rozhranie Zigbee. Fob už na to reaguje alarmom a posiela okamžite správu používateľovi aplikácie. Požívateľ má v aplikácii na výber dve možnosti – alebo zavolá priamo políciu, alebo požiadať niekoho z ľudí, ktorých má vo svojich „kruhoch“ v aplikácii o kontrolu jeho príbytku. Takáto komunita potom môže pomáhať chrániť svoje domy navzájom.

Klasické senzory na dverách sa väčšinou skladajú z dvoch častí, Korner sa však chváli tým, že práve oni využívajú iba jeden kus. Senzor by okrem toho mal rozoznať viaceré pohyby dverí, aby ho len tak niečo nevystrašilo. Rozozná vibrácie klopania – teda nepokladá ich okamžite za narušiteľské vlámanie a rozpozná i klasické otvorenie dverí. Spoločnosť je so svojím produktom momentálne na Indiegogo a čaká na podporu. Za 89 eur si budete potom môcť zaobstarať 3 senzory a fob. S jedným fobom však môže spolupracovať  až 15 senzorov.