Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CreoPop: 3D pero na vyššej úrovni

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

CreoPop 3D Pen je ďalšie 3D pero, ktoré sa chystá zaujať - prináša totiž novinku z oblastí náplne. Je ňou živica Cool Ink, ktorá rýchlo tuhne - no až po ožiarení UV svetlom. Okrem toho bude obsahovať zaujímavé vlastnosti a pri tvorbe nebudete cítiť pach plastu všade naokolo.

Najskôr to boli 3D tlačiarne, čo dokázali tlačiť 3-rozmerné objekty a teraz sa do tejto oblasti začali miešať i 3D perá, ktoré dávajú priestor kreativite bez predošlého dizajnového návrhu v grafickom programe. Presne to je možné i s perom CreoPop 3D Pen. Doslova ním „kreslíte“ veci do vzduchu. Je naozaj pomerne kvalitné a dá sa prirovnať k tepelnej lepiacej pištoli. Dokonca i materiál, ktorý funguje ako náplň, teda to, z čoho objekty neskôr pozostávajú, sa volá „Cool Ink“. Ide o rýchlo tuhnúcu živicu, ktorá však stuhne až vtedy, ak ju vystavíte UV žiareniu. Pero teda obsahuje i malú UV lampu. Tvorí tak prvé 3D pero, ktoré sa nespolieha len na vyčkávanie na uschnutie plastu.

Tieto náplne majú aj ďalšie výhody, napríklad svietia v tme či dokonca reagujú na zmeny teploty. V súčasnosti pracujú tvorcovia na farbách, ktoré budú i vodivé, elastické alebo budú mať magnetickú povahu. Novinkou z tejto oblasti bude i vytvorenie látky, ktorú prijme i telo a bude tvoriť obrazy na pokožke, podobne ako henna tetovanie. CreoPop sa však ešte len chystá na kampaň Indiegogo (spustí sa koncom júna). Cena je zatiaľ stanovená na 89 dolárov.

Podobné články