Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CreoPop: 3D pero na vyššej úrovni

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

CreoPop 3D Pen je ďalšie 3D pero, ktoré sa chystá zaujať - prináša totiž novinku z oblastí náplne. Je ňou živica Cool Ink, ktorá rýchlo tuhne - no až po ožiarení UV svetlom. Okrem toho bude obsahovať zaujímavé vlastnosti a pri tvorbe nebudete cítiť pach plastu všade naokolo.

Najskôr to boli 3D tlačiarne, čo dokázali tlačiť 3-rozmerné objekty a teraz sa do tejto oblasti začali miešať i 3D perá, ktoré dávajú priestor kreativite bez predošlého dizajnového návrhu v grafickom programe. Presne to je možné i s perom CreoPop 3D Pen. Doslova ním „kreslíte“ veci do vzduchu. Je naozaj pomerne kvalitné a dá sa prirovnať k tepelnej lepiacej pištoli. Dokonca i materiál, ktorý funguje ako náplň, teda to, z čoho objekty neskôr pozostávajú, sa volá „Cool Ink“. Ide o rýchlo tuhnúcu živicu, ktorá však stuhne až vtedy, ak ju vystavíte UV žiareniu. Pero teda obsahuje i malú UV lampu. Tvorí tak prvé 3D pero, ktoré sa nespolieha len na vyčkávanie na uschnutie plastu.

Tieto náplne majú aj ďalšie výhody, napríklad svietia v tme či dokonca reagujú na zmeny teploty. V súčasnosti pracujú tvorcovia na farbách, ktoré budú i vodivé, elastické alebo budú mať magnetickú povahu. Novinkou z tejto oblasti bude i vytvorenie látky, ktorú prijme i telo a bude tvoriť obrazy na pokožke, podobne ako henna tetovanie. CreoPop sa však ešte len chystá na kampaň Indiegogo (spustí sa koncom júna). Cena je zatiaľ stanovená na 89 dolárov.