Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Krab kráľovský v unikátnom levanduľovom šate

Krab kráľovský v unikátnom levanduľovom šate
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
29. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Japonským rybárom sa podaril poriadny úlovok - a to doslova, pretože v ich rybárskej sieti sa objavil unikátny modrý krab kráľovský. Za normálnych okolností by mal mať totiž oranžovo-červenú farbu.

Japonsko na našej stránke spomíname väčšinou v súvislosti s technologickými novinkami. Teraz je tu však jedna novinka, ktorá patrí skôr do vedeckej oblasti. Japonským obchodníkom, ktorí sa zaoberajú distribúciou morských plodov do veľkoobchodov sa naskytol nečakaný pohľad. Vylovili totiž levanduľovo modrého kraba, no objavili ho v množstve ďalších krabov kráľovských až pri preberaní tovaru ďalší obchodníci. Prezident spoločnosti, v ktorej k objavu došlo Kenetsu Mikami vraví, že toto je prvý raz, čo vidí niečo podobné za celých 25 rokov obchodovania s krabmi. Krab kráľovský má totiž oranžovo-červené sfarbenie. Hneď si to však vysvetlil po svojom a vraví, že to môže byť dobré znamenie.

takto by mal vyzerať klasický krab kráľovskýKrab kráľovský v modrom prevedení

Krab kráľovský v klasickom prevedení (vľavo) a nový objav v Japonsku v modrej mutácii (vpravo)

Okamžite sa však strhli i debaty biológov a vo vydaní RocketNews sa k téme vyjadrili i vedci z Hokkaida. Podľa nich to môže byť efekt jeho náhodného jedálničku, alebo prípadná mutácia, spôsobujúca nedostatok pigmentu. Modrý krab kráľovský by teda mohol byť prirovnaný k ľudskému albínovi.