Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

NASA a GRoK majú ambície v neinvazívnej medicíne

NASA a GRoK majú ambície v neinvazívnej medicíne
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
10. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

NASA a spoločnosť GRoK pochádzajúca z Houstonu budú spolupracovať na vývoji nových, prelomových produktov. Budú sa týkať najmä oblasti neinvazívnej medicíny. „Už to nie je len fikcia. Všetko nasvedčuje tomu, že v 21.storočí sa dramaticky zmení veda a spoločnosť GRoK pracuje na tom, aby stála pri udávaní nových a významných vedeckých vĺn,“ vraví riaditeľ GRoK Moshe Kushman.

Podľa nedávnej tlačovej správy, NASA s nimi spolupracuje na mierne futuristických projektoch. Napríklad chcú vyvinúť technológiu, ktorá by pomohla regenerácii kostí a svalov. Chcú totiž pomôcť kozmonautom s obnovou svalov a kostí, pretože počas dlhých medziplanetárnych ciest sú náchylní k osteopénii – rednutiu kostí a svalovej hmoty. Ide o predstupeň osteoporózy.

Ďalším z vývojov sa zaoberá Bio Replikami. Táto technológia by tvorila 3D modely ľudských tkanív, ktoré by sa mohli využívať na testovanie kozmetiky, liekov a iných produktov. Bolo by to bezpečnejšie i účinnejšie.

Zaujímavým produktom by však mohol byť Scionic. Pôjde o technológiu, ktorá by mala poviesť k rozvoju zdravotných pomôcok, ktoré sú navrhnuté na liečenie svalových a kostných bolestí i zápalov bez toho, aby sa na ich liečbu využili lieky či operácia.

Kedy sa reálne takýchto výrobkov dočkáme, zatiaľ nie je vôbec jasné, no aspoň snáď to bude mať význam nie len pre kozmonautov, ale pre celé ľudstvo. Mimochodom, ilustračný obrázok pochádza zo seriálu Star Trek a je v ňom zobrazený jednoduchší Scionic - neinvazívne odstraňuje škrabanec.