Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nenechajte si ujsť: TEDxBinnenhof v bratislavskom V-klube

Nenechajte si ujsť: TEDxBinnenhof v bratislavskom V-klube
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
26. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vývojári z Holandska patria k jedným z európskych lídrov v oblasti inovácií. Aby si svoje novinky nenechali iba pre seba, rozhodli sa zorganizovať 31.marca v Haagu podujatie s názvom TEDxBinnenhof s podnázvom „Global Challneges | Dutch Solutions“. Aby ste však nemuseli chodiť až tak ďaleko, veľvyslanectvá Holandského kráľovstva sprístupnia event vo viacerých krajinách Európy. Nevynechali ani Slovensko.

Holandský vývojársky event „Global Challneges | Dutch Solutions“ sprostredkúva svoje nápady a inovácie i Slovákom. Všetko sa uskutoční formou streamu priamo z podujatia v Haagu, v Bratislave bude prístup k živému prenosu vo V-klube (Národné osvetové centrum). Organizátori chcú v publiku zároveň spojiť osobnosti zo slovenského výskumu, vysokých škôl, ministerstiev, podnikateľského prostredia a nadšencov inovatívnych riešení, aby mohli na dané témy diskutovať.

Tešiť sa môžete na nápady a témy z oblasti energetiky, zdravia, vodného managementu, inteligentných miest. V Haagu vystúpi aj André Kuipers (holandský astronaut) a uvedie so Solar Team Eindhoven elektronické auto Stella so solárnym pohonom. V Bratislave sa môžete po skončení prenosu zase tešiť na besedu so slovenskými odborníkmi a hosťom z Holandska – Nielsom van Lingenom (ThermIQ), ktorý vysvetlí svoje inovatívne riešenie z energetickej oblasti.

Podujatím bude po moderátorskej stránke sprevádzať Ján Gordulič a medzi hosťami sa objavia aj ľudia z rezortu školstva (Štefan Chudoba) či rôzne zaujímavé mená z oblasti inovácií. Nezabudnite sa vyzbrojiť slovníkmi, podujatie bude totiž v anglickom jazyku.

Event sa uskutoční v pondelok 31.marca 2014 od 13:15 - 17:00.