Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Xbox One mal až 75 variácií

Xbox One mal až 75 variácií
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Dizajnér Carl Ledbetter v interview prezradil trochu zo zákulisia vzniku dizajnu Xbox One. Kým Microsoft uznal záverečný dizajn, vytlačil Ledbetter množstvo možných variácií na 3D tlači. Okrem toho, iba prototypov Kinectu bolo asi 100 a až 200 kusov gamepadu.

Vedeli ste, že kým Microsoft spustil oficiálne hraciu konzolu Xbox One, vyrobil až 75 prototypov? Jedna z najznámejších a najočakávanejších zábaviek pre všetkých gamerov si jednoznačne žiadala, aby na nej jej tvorca tvrdo pracoval. Dizajnér Carl Ledbetter v interview prezradil trochu zo zákulisia jej vzniku. Kým Microsoft uznal záverečný dizajn, vytlačil Ledbetter množstvo možných variácií na 3D tlači. Okrem toho, prototypov Kinectu bolo asi 100 a až 200 kusov rôznych návrhov existovalo u gamepadu. Dokonca ešte i na kvázi-finálnom prototype gamepadu spravili neskôr asi 40 úprav. Spôsob hry si s ním vyskúšalo viac ako 1,000 párov rúk, aby tak vývojári zaznamenali každučký detail či malú pripomienku.

Rôzne náčrty počas tvorby Xbox One

A čo sú obľúbené detaily samotného návrhára? Najradšej sa pozerá na biele, magické podsvietenie loga Xbox na konzole, Kinekte a gamepade, ktoré svieti slabšie počas noci a silnejšie cez slnečný deň. Počas prvého, špeciálneho uvedenia tejto konzoly si dokonca on sám odstál počas studenej noci hodiny v rade. Bol ôsmy v poradí. Chcel vraj zažiť i zdieľať spolu s ostatnými nadšencami ten úžasný vzrušujúci pocit.