Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

King´s Assembly: Joystick, klávesnica i myš v jednom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Zariadenie s názvom King´s Assembly na prvý pohľad neocení možno veľa ľudí. No skúste sa spýtať hráčov videohier, čo si o tom myslia. Tí budú mať určite trochu odlišnejší názor. King´s Assembly je totiž určené práve pre ich ruky.

Hráči už majú síce k dispozícii rôzne druhy „gamerských“ klávesníc so skratkami či joystickmi, ale v rozhodujúcich momentoch sa môže stať osudným i okamih prechytávania medzi klávesnicou a myšou. A práve túto medzeru má vyplniť King´s Assembly. Skladá sa z dvoch častí, ktoré sú určené do každej ruky a sú niečím, ako rozpolená klávesnica, no s rozdielnym usporiadaním klávesov. Tieto časti však obsahujú aj analógový 2-osový joystick a obe sú vybavené optickým laserom Pixart 9800, ktorý má na starosti kurzor myšky. S polovicou klávesnice teda klasicky pohybujete ako s myšou. Okrem toho sú tu i pohodlné plochy na oddych vášho zápästia.

Ľavá a pravá ruka pre vašu rozdvojenú klávesnicu

Zariadenia nemajú batérie, pretože sú cez USB porty pripojené k počítaču každé zvlášť. Pre ovládanie King´s Assembly nie je nutné inštalovať žiaden softvér a množstvo klávesov, ktoré môžete stláčať simultánne, je obmedzené iba používateľovým OS a zároveň sa dá nastaviť si vlastné rozloženie ovládania klávesov. Spolupracuje však so všetkými (Windows, Mac, Linux...). Vo vnútri zariadení sa nachádza čip Atmel AT90USB128.

Tvorca tohto zariadenia, Eric Charlton je zakladateľom spoločnosti Solid Art Labs a momentálne je so svojím projektom na Kickstarteri, kde hľadá podporu.