Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Hravé programovanie s Pi-Botom

Hravé programovanie s Pi-Botom
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
12. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Novinka od STEM Center USA s názvom Pi-Bot je programovateľné 4-kolesové vozidlo, vďaka ktorému sa študenti môžu naučiť pracovať s programovacím jazykom C. Robotické auto obsahuje 4-rýchlostnú prevodovku, svetelný senzor a ultrazvukový senzor.

Na našich školách to zatiaľ módou nie je, no na viacerých zahraničných školách sa už dávnejšie prešlo na metódu „škola hrou“, či tvorbu neuveriteľného množstva poučných projektov. K tomu má prispieť i novinka od STEM Center USA s názvom Pi-Bot. Je to programovateľné 4-kolesové vozidlo, vďaka ktorému sa študenti môžu naučiť pracovať s programovacím jazykom C. Auto sa totiž potom pohybuje podľa zadaných príkazov a vykonáva viaceré kúsky. Názov môže pomýliť – „Pi“ sa tu nenachádza preto, že by v ňom tvorcovia využili mini-počítač Raspberry Pi, ale auto dostalo tento názov kvôli tvaru svojho podvozku. Ten totiž pripomína písmeno gréckej abecedy Pi. V skutočnosti poháňa Pi-Bota Arduino.

Balenie Pi-Bota s programovateľným jazykom C

Pi-Bot prichádza v balení v rozloženom stave a študenti tak majú zároveň možnosť poskladať jednotlivé súčasti a zistiť, ako napríklad pracujú jednoduchšie prevodovky. Robotické auto obsahuje 4-rýchlostnú prevodovku, svetelný senzor a ultrazvukový senzor. Je ho stále možné podporiť n Kickstarteri a mimochodom, oplatí sa pozrieť si video. Jeho tvorcovia sú totiž dve pôvabné sestry.