Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Samsung: Ultrazvuk i aplikácie pomôžu nevidiacim

Samsung: Ultrazvuk i aplikácie pomôžu nevidiacim
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Samsung sa rozhodol, že rozšíri svoje pôsobisko a k svojej výrobe elektroniky pridal niečo navyše – chce pomôcť zrakovo postihnutým používateľom. Pôjde o škálu doplnkov pre zariadenia, ktoré obsahujú Galaxy Core Advance. V tomto zmysle prináša hneď viacero inovácií, ktoré by mohli zlepšiť ich každodenný život – nie len komunikáciu, ale celkovú situáciu.

Prvým doplnkom je ultrazvukový kryt. Ten by mal pomôcť slabšie vidiacim či nevidiacim vyhnúť sa prekážkam v prostredí a zároveň i navigovať. Používateľ by mal smartfón s krytím držať pre sebou a mierne ním pohybovať - v známom či neznámom prostredí. Ultrazvukový signál dokáže detekovať prekážky, ktoré sa nachádzajú vo vzdialenosti do 2 metrov. Upozornenia prídu k používateľovi buď v podobe vibrácií alebo zvukového upozornenia.

Ďalším zariadením je stojan, ktorý spolupracuje s Galaxy Core Advance smartfónom tak, že prečíta písané správy či iné materiály v písanej podobe. Stojan slúži ako dockovacia stanica, ktorá pomocou aplikácie Optický scan identifikuje text a prečíta ho.

                    Samsung pomáha nevidiacim - prečíta i zapíše pomocou aplikácií

Poslednou zaujímavosťou je možnosť zvukovej poznámky založená na technológii NFC. Ako vraví doslovný názov Voice Label, táto funkcionalita umožňuje zrakovo postihnutým pomocou mikrofonického záznamu vytvoriť poznámky či zaznamenávať hocijaké informácie a myšlienky. V samotných možnostiach, ktoré vymenúva na margo tejto pomôcky Samsung, je uvedená napríklad i možnosť, že si tu môžu zaznamenať i postup práce a návody na použitie čohokoľvek.

                         Zvuková poznámka založená na NFC