Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Dell Chromebook: Zariadenie pre školy

Dell Chromebook: Zariadenie pre školy
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 12. 2013
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Po vzore svojich kolegov z elektronického sveta siahol i Dell po Chromebooku. Tento bude potom poskytovaný najmä na vzdelávacie účely no i pre menších podnikateľov.

Výrobcovia laptopov i tabletov spolu s Googlom podpodrujú Chromebooky, ktoré tvoria nízkorozpočtové zariadenia určené tým, ktorým neprekáža, že pri ich využití sa predpokladá pripojenie k internetu a množstvo ich práce sa spája práve s webom. Viaceré majú totiž úložný priestor iba 16 GB, no na dobu 2 rokov nadobudnú zdarma 100 GB priestor cloudu na Google Drive. Okrem toho Chromebook ponúka možnosť voľby procesoru ARM či Intel Celeron.

Po vzore ostatných výrobcov (Hewlett Packard, Acer, Samsung), už i Dell siahol po Chromebooku. Rozhodol sa tak s tým, aby aj on prispel do plena svojou ponukou tenkého a ľahkého zariadenia pracujúceho s OS Chrome. Chce tak urobiť so známym Chromebookom 11, ktorý by sa mal teda zmeniť na Dell Chromebook 11 a má byť určený výhradne na vzdelávacie účely. Dell zatiaľ neposkytol bližšie špecifikácie, no potvrdil fakt, že v najbližších mesiacoch naozaj príde s tabletom pre školy a podobné vzdelávacie inštitúcie, no tiež malé firmy. Vyjadril sa presnejšie slovami, že naozaj pracuje na zariadení, ktoré naplní potreby škôl.

UPDATE: Zariadenie má uhlopriečku veľkosti 11,6 palca, procesor Intel Celeron s taktom 1,4 GHz a 16 GB úložného priestoru. Batéria vydrží 10 hodín a dostupné budú modely s 4 GB a 2 GB pamäte RAM. Laptop by sa mal predávať s aplikáciou Wyse PocketCloud app, aby mohli profesori i študenti jednoduchšie zdieľať svoju prácu online. Dočkáme sa ho v prvej polovici roka 2014.