Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Nová, hudobne naladená Xperia E1 pre každého

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
14. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nový smartfón od Sony s uhlopriečkou 4,4 palca obsahuje 2-jadrový procesor od Qualcommu s taktom 1,2 GHz. Zameraný je predovšetkým na hudbu a všetkých používateľov, ktorí si nepotrpia na najnovšie technologické vychytávky.

Sony sa so svojimi smartfónmi rozbehla hneď od začiatku roka, a tak po debute Xperia Z1 Compact, Xperia Z1 s Android (na našom trhu nedostupný) a Xperia T2 Ultra predstavuje i smartfón Xperia E1. Ten je značne menší ako taký T2 Ultra, predstavuje sa s uhlopriečkou displeja 4,4 palca. Podľa slov výrobcu je to smartfón pre strednú triedu, a tým pre menej náročných používateľov. Mal by preto stačiť 2-jadrový procesor Qualcomm s taktom 1,2 GHz a pamäťou RAM s 512 MB. Batéria má kapacitu 1 700 mAh.

Na čo sa však vývojári zamerali v tomto prípade, je reproduktor. Ten má výkon 100 Db a vydáva jasný a hlasný zvuk. Hudbe je prispôsobená možnosť „Shake to shuffle“, ktorá premieša po zatrasení smartfónom poradie piesní, no je tu i tlačidlo Walkman button, ktoré ponúka skratku k prístupu k hudbe vo vašej hudobnej knižnici. Aby hudby nebolo málo, majitelia Xperia E1 budú mať po dobu prvých 30 dní prístup k službe Music Unlimited od Sony. Jej uvedenie na trh je zatiaľ neznáme.