Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Android Wear: Nový OS pre obliekateľnú elektroniku

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Google rozširuje svoje wearables, teda obliekateľnú elektroniku, a tak sa okrem Google Glass dočkáme ďalších zaujímavostí. K tomu však vyvinul špeciálne upravený OS Android, ktorý nazýva Android Wear a do konca roka by sme sa mali dočkať zariadení práve s týmto OS.

Android sa predvedie v novej forme. Google si ho po svojom upravil pre obliekateľné, nositeľné zariadenia teda pre warables technológie. Nový OS sa nazýva Android Wear. K slovu sa už prihlásila s novinkou Motorola, ktorá je prvým zariadením s Android Wear vo svojich nových smart hodinkách Moto 360. Ďalším nasledovníkom má byť LG.

Hodinky sú však iba začiatkom, Google uvedenie Android Wear nespravil iba pre to, aby sme mali inteligentné hodinky. Kde všade plánuje Android Wear nasadiť, ukáže až časom. Budú to však nové zariadenia, ktoré ponúknu nižšie náklady pre výrobcov a tým pádom zrejme i nižšie ceny používateľom. Zaujímavosťou je však určite hlasové vyhľadávanie či príkazy, ktoré začínate vždy slovami: „OK, Google....“. Okrem toho sa tu budú klasicky zobrazovať notifikácie z aplikácií, fitness aplikácií, samozrejmosťou sú emaily či informácie o počasí.