Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Na bicykli môžete stretnúť už aj superhrdinu

Na bicykli môžete stretnúť už aj superhrdinu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Reč je o alternatívnom reflexnom oblečení s názvom Superhero Jacket švajčiarskeho pôvodu, ktorý je vyrobený z fluorescentného polyesteru. Je nepremokavý a obsahuje i svetlá LED. Tie sú zásobované energiou vďaka polyuretánovým elektrickým obvodom.

V technologickej oblasti sa nemusia cítiť znevýhodnení ani cyklisti. Na našej stránke pravidelne informujeme o všakovakých inováciách, ktoré pre nich vývojári prinášajú. A dnes je tu opäť zaujímavá novinka v podobe oblečenia – superhrdinu.

Staňte sa na bicykli Superhero!

Kampaň na Idiegogo im môžee pomôcť ku komerčnému predaju. Reč je o alternatívnom reflexnom oblečení s názvom Superhero Jacket švajčiarskeho pôvodu. Odev je vyrobený z fluorescentného polyesteru, ktorý je nepremokavý a obsahuje i svetlá LED. Tie sú zásobované energiou vďaka polyuretánovým elektrickým obvodom, ktoré zabezpečujú spojenie s mikro kontrolérom a jednotlivými technickými súčasťami. Táto technika však nie je všitá do materiálu oblečenia, ale je oddeliteľná v prípade potreby suchým zipsom.

Svetlá svietia cez polopriesvitné panely odevu – vpredu biely svetlom a vzadu červeným. Batéria, ktorá ich poháňa má podľa slov tvorcov vydržať asi 10 hodín. Za nápadom stojí dizajnér Wolfgang Langeder zo spoločnosti Utope, ktorá sa zaoberá výrobou oblečenia. A aby nebolo na pochybách, že ide iba o nejaký z Ďalších technologických výstrelkov – toto športové výstražné oblečenie vyhralo súťaž Red Dot Design Award, ktorá sa zaoberá bezpečnosťou a inováciami vo viacerých každodenných záležitostiach.

Superhero jacket pre všetkých cyklistovCena tohto úboru je však 1,850 dolárov, no ak si nepotrpíte, je tu i lacnejšia alternatíva v podobe opasku za 250 dolárov.