Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Keď si šťastný - pohni chvostom!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Japonci sú veľkými inovátormi v oblasti wearables, teda obliekateľnej elektroniky a dokázali to i svojou predstavou o vyjadrovaní pocitov a neverbálnej komunikácie. Sú tu so zariadením Shippo, ktoré pripomína chvost a vrtením vyjadruje vašu náladu.

Od japonskej spoločnosti Neurowear sme sa dočkali už viacerých zaujímavých zariadení ako Necomimi či Neurocam. Pravdupovediac, v našich zemepisných šírkach nie sme na takéto, ehm, bizarnosti až tak zvyknutí, no predsa len, Krajina vychádzajúceho Slnka má iné zvyky a ich svet je o niečo viac pretechnizovaný. Tento raz prišli i so spoločnosťou Kiluck s chvostom Shippo, ktorý spolupracuje s aplikáciou v smartfóne a najmä vašou činnosťou mozgu.

Chvostík si najskôr opaskom pripevníte okolo pása. Je prepojený s čelenkou, ktorá obsahuje nervové senzory. Tie zachytávajú vaše mozgové vlny. Shippo pracuje v troch stupňoch, ktoré vyjadrujú určité nálady. Vo vašej bežnej nálade sa iba jemne pohúpava, ak oddychujete, chvost odpočíva s vami a v momentoch, kedy sa na niečo sústredíte, začne sa prudšie kývať zo strany na stranu. Tento raz však ide výrobca ešte ďalej. V spolupracujúcej aplikácii sa totiž zaznamenávajú miesta, kde sa zaznamenalo určité zvýšenie vašej mozgovej aktivity. Spolu s ikonou ako „relax“ či „výstraha“ sa to zaznamená do mapy v aplikácii. Môžete tak potom navštíviť miesta, ktoré iní používatelia Shippo označili ako príjemné, alebo sa naopak vyhnúť tým, kde sa naľakali.