Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Môže spodná bielizeň slúžiť ako Faradayova klietka?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
1. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Wireless Armour - to je názov spodnej bielizne určenej mužom, ktorá im má ochrániť plodnosť pred škodlivým elektromagnetickým žiarením z mobilných zariadení. Tých je totiž všade naokolo veľké množstvo a Joseph Perkins sa rozhodol, že nič nenechá na náhodu.

Veľa sa o tom vraví, no oficiálne nikto nepriniesol presvedčivý dôkaz, z ktorého by sme vyviedli dôsledky pre dobro všetkých. Reč je o škodlivom žiarení, ktoré vydávajú mobilné zariadenia. Okrem elektromagnetického žiarenia, ktoré prúdi do nášho mozgu v momentoch keď telefonujeme sa však hovorí aj o poškodzovaní mužskej plodnosti. Tvorca Joseph Perkins sa preto rozhodol nenechať nič na náhodu a prichádza na Indiegogo s kampaňou na podporu ich „zariadenia“ v podobe mužskej spondej bielizne. Nazýva sa Wireless Armour a pôsobí asi ako Faradayova klietka pre pohlavné orgány.

Je totiž vyrobené z bavlnenej väzby, v ktorej sú vtkané vlákna z čistého striebra. Práve ich prítomnosť zabezpečuje mužské genitálie pred škodlivými elektromagnetickými vlnami, ktoré bezdrôtové zariadenia vysielajú. Presne ako Faradayova klietka, ktorá nechá prúd tiecť cez steny a obtekať tak z bezpečnej vzdialenosti objekt, ktorý je vo vnútri. Podľa testov Wireless Armour bielizeň zablokuje až 99,99% elektromagnetických vĺn, ktoré sa šíria na frekvencii od 100 MHz do 2,6 GHz. Do tohto rozmedzia patrí žiarenie z celého radu mobilných zariadení.