Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Volvo sa postará o váš nákup

Volvo sa postará o váš nákup
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Na Slovensku to zatiaľ na dennom poriadku nemáme, no doručovanie nákupov v niektorých krajinách už dosť dobre funguje. Jednoducho si objednáte potraviny, spoločnosť, ktorá záležitosť zastrešuje vám ich kúpi i doručí. Je to pohodlný spôsob, no vznikal tu často problém s poslednou – doručovacou fázou.

Niekedy totiž kuriér nezastihol objednávateľa doma, a tak bolo nutné dohadovať nové schôdzky, vyzdvihnutia a podobne. K odstráneniu týchto problémov by však mohlo výrazne prispieť napredovanie v oblasti „connected cars“. To je založené na vnútornej internetovej sieti auta, ku ktorej sa môžu okrem iného pripájať spolujazdci a užívať si prístup k dátovej sieti.

Na Mobile World Congress predstaví Volvo svoju víziu novodobého nakupovania. V momente, keď si objednáte svoj tovar, zadáte i vozidlo, do ktorého má byť doručené. Presne tak, vozidlo. Kuriér dostane súradnice GPS s polohou vášho auta a jednorazový digitálny kľúč. Po prijatí dodávky cez smartfón alebo tablet sa aktivuje tento digitálny kľúč. Vďaka nemu dostane kuriér prístup do kufra vášho auta, kde odloží nákup.

Volvo spolupracovalo na tomto koncepte s poskytovateľom Ericssonom, zatiaľ sa však oficiálne k službe neprihlásili žiadne maloobchodné predajne. Projekt je však zatiaľ v plienkach a svoje uplatnenie hľadá len postupne. Podľa prieskumov by však až 92 % opýtaných preferovalo túto možnosť, ako sedieť doma a čakať na kuriéra.