Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Aplikácia pre Google Glass povie, ako sa práve cítite

Aplikácia pre Google Glass povie, ako sa práve cítite
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Každý ľudský výraz tváre vypovedá o nejakom vnútornom stave, povedal si Emotient a začal vyvíjať zaujímavú aplikáciu, ktorú môžu využiť všetci, ktorí nosia Google Glass. Dá sa však povedať, že najmä takí obchodníci či predajcovia by radi vedeli, čo si v skutočnosti o ich produkte myslíme. A práve im je venovaný vývoj aplikácie pre Glass.

Spoločnosť Emotient dnes predstavila svoju beta verziu programu, ktorý bude slúžiť ako aplikácia pre Google Glass. Cieľom je pomocou scanu ľudskej tváre softvérom určiť, aké má človek súčasné emócie. Mal by si poradiť dokonca i s malými, či nepatrnými odtienkami či už pozitívnych, alebo negatívnych emócií. Odpoveď softvéru nemusí byť totiž len vyhodnotenie emócie do slova „šťastný“ či „smutný“, ale napríklad i „jemne potešený“.

Aplikácia od Emotient prezradí, ako sa práve cítite

Emotient momentálne testuje svoju aplikáciu, ktorá je založená na scane pomocou kamery v Google Glasses. Ako sme už naznačili, je určená napríklad predajcom, ktorí by mohli rozanalyzovať, čo si ľudia v skutočnosti o ich produkte myslia. Ide však o ľudské emócie a ozvali sa hlasy, ktoré hovoria o nabúraní súkromia. Na to nie je čo povedať, je to evidentne pravda. No Emotient sa bráni tým, že scany ani fotografie tvárí sa neukladajú, ide len o jednorazové rýchle zistenie pocitu.

Ken Denman, riaditeľ Emotientu, však prezradil aj plány do budúcnosti – časom chcú spojiť vizuálnu identifikáciu emócie i s hlasovou. Bezprostredne spolu súvisia a pomôžu emócie ešte lepšie určiť. Či vás táto správa potešila, alebo vystrašila, je už na vás.