Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Tesco v Londýne využíva rozšírenú realitu

Tesco v Londýne využíva rozšírenú realitu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
7. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Maloobchodné reťazce sú pod vplyvom neustále sa meniaceho prostredia a pri svojich ponukách tovaru musia sledovať zmeny v dopyte, ale aj prázdniny a sviatky, ktoré významne ovplyvňujú správanie zákazníkov. Mobilná aplikácia od IBM teda pomáha obchodnému reťazcu Tesco usporadúvať tovar v predajni vzhľadom na potreby zákazníkov.

IBM je jednou z najväčších IT firiem sveta a poskytuje svoje služby už viac ako 100 rokov. Pracuje naozaj v tých najrôznejších oblastiach a nevynechala ani nákupy a maloobchody. Vývojári z laboratórií IBM v Haife (Izrael) prinášajú mobilnú aplikáciu, ktorá využíva rozšírenú realitu. Na jej správny chod treba odfotografovať policu s tovarom či uličku. Používateľ tak zachytí súčasný stav rozloženia tovarov v policiach i na chodbách, vrátane jeho množstva i umiestnenia. Mobilná aplikácia po pripojení na databázu produktov z ponuky potom dokáže na základe fotografie zanalyzovať aktuálny stav. Dokonca, po porovnaní obrázkov súčasného stavu s plánom, vie navrhnúť i lepšie usporiadanie tovaru v predajni. Aplikácia ďalej i sprostredkuje zamestnancom upozornenia o zmenšujúcich sa zásobách konkrétneho tovaru či dokonca chýbajúcom sortimente.

Tesco momentálne testuje tento spôsob prevádzky v pilotnej prevádzke v jednej zo svojich predajní neďaleko Londýna. Toto riešenie od IBM má zdigitalizovať i zautomatizovať procesy pri dokladaní a zásobovaní tovarom. Všetko má, samozrejme, vyústiť do lepšej zákazníckej skúsenosti pre nakupujúcich.