Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Superpočítač IBM Watson vám poradí s nákupmi

Superpočítač IBM Watson vám poradí s nákupmi
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 5. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Vďaka partnerstvu spoločností IBM a Fluid sa zmení zážitok spotrebiteľov z nakupovania. Vypožičali si totiž znalosti superpočítaču Watson a vytvorili nákupného poradcu s takýmito schopnosťami. Následkom bude úplná zmena našich skúseností v oblasti e-commerce.

Podľa štatistík spoločnosti IBM až 40% nakupujúcich využíva sociálne siete, mobilné technológie a lokalizačné služby na zber informácií a následne ich využíva pri nákupoch. Vzhľadom na to, že informácie nie sú pokope, ale roztrúsené a používateľ ich musí zdĺhavo vyhľadávať, IBM a Fluid sa rozhodli využiť pre nakupujúcich silu a vedomosti Watsona. Napríklad, ak chce ísť spotrebiteľ na 5-dňovú turistiku vo Phoenixe a potrebuje poradiť ohľadom outdoorovej výbavy, využije aplikáciu Fluid Expert Shopper (XPS). Tá sa „spýta“ superpočítaču Watson na informácie o počasí, teréne a aktuálnom stave turistických chodníčkov vo Phoenixe. Informácie sa vyhodnotia a Fluid XPS poradí v prirodzenom ľudskom jazyku poradiť používateľovi. So superpočítačom Watson budú môcť spotrebitelia komunikovať cez svoje mobilné zariadenia.

Používatelia tak získajú cenné rady a informácie na to, aby sa vedeli rozhodnúť v krátkom čase. Touto online aplikáciou chcú spoločnosti IBM a Fluid zaplniť značnú medzeru v mobilných aplikáciách. „Spoločnosť IBM ohlásila na začiatku tohto roka investíciu viac ako miliardu dolárov do Watson Group, ktorá sa zameriava na výskum a vývoj kognitívnych aplikácií v cloude, ako aj ich využitie v komerčnom prostredí. Z toho 100 miliónov dolárov je určených na rozvoj joint-venture projektov, ktoré budú podporovať vývoj kognitívnych aplikácií, s využitím schopností superpočítača Watson,“ píše sa v tlačovej správe o novom nákupnom poradcovi.