Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Presýpacie LED hodiny na križovatkách namiesto semaforov

Presýpacie LED hodiny na križovatkách namiesto semaforov
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Koncept sa nazýva Sand Glass, a ide o pieskové, alebo presýpacie hodiny, ktoré by sa mali v klasických farebných variantoch ukazovať na križovatkách. Vďaka množstvu presypaného piesku budú totiž šoféri vidieť, koľko času im ešte ostáva do preskočenia ďalšej farby.

Možno skôr zaujímavosť ako skutočná pomoc šoférom, no prečo nie? Vývojári sa inšpirovali vynálezom starým niekoľko storočí – presýpacími hodinami. A rozhodli sa ich aplikovať na semafory. Koncept sa nazýva Sand Glass, teda piesok v skle. Ide o pieskové, alebo presýpacie hodiny a tie by sa mali v klasických farebných variantoch ukazovať na križovatkách. Vďaka množstvu presypaného piesku by mohli totiž šoféri lepšie vidieť, koľko času im ešte ostáva do preskočenia ďalšej farby.

Nový koncept LED presýpacích hodín na križovatkách

Existujú síce rôzne pomôcky, ako napríklad opakované blikanie oranžovej v momente, keď sa blíži červená, no predsa len, tu bude vodič podľa množstva piesku informovaný o dobe trvania hoci i zelenej. Okrem toho, pri oranžovej farbe sa bude zobrazovať i odpočítavanie 3-2-1 do preskočenia najbližšej farby. Nový semaforový systém by mal využívať LED svetlá.