Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Dario: Smart merač hladiny cukru v smartfóne

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
11. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť LabStyle dnes oznámila jednu pozitívnu správu pre všetkých diabetikov - ponúka im jednoduchý smart-meter hladiny cukru. Je to komplexný set, ktorý však na svoj plný chod potrebuje váš smartfón. Ten máme však v dnešnej dobe vždy so sebou, tak sa poďme pozrieť, o čo tu ide.

Kým budú k dispozícii na meranie hladiny cukru metódy, pri ktorých nie je potrebná kvapka krvi, ešte si chvíľu počkáme. Zatiaľ si musia diabetici vystačiť s inými zariadeniami. No je tu jedno, ktoré im môže výrazne zjednodušiť situáciu.  

V prvom rade je potrebná stiahnuť aplikáciu s názvom Dario, ktorá funguje na platforme Android aj iOS. Softvér sa postará i o to, aby ste mali svoje staršie záznamy o hladine cukru uložené pre porovnanie. Zároveň vám z nich vytvára grafy či tabuľky, v ktorých jednoducho môžete orientovať. Popri tom sa do aplikácie môže zadávať i množstvo vypitých tekutín či skonzumovaného jedla, prípadne i zaznamenať telesnú aktivitu. Vďaka tomu môže používateľ v konečnom vyhodnotení lepšie pochopiť, ako jednotlivé zložky spolu súvisia a aký majú dopad na hladinu jeho cukru.

Aplikácia DArio je určená na pohodlnejšie meranie hladiny cukru

Set obsahuje samotný merač, ktorý má v sebe ukrytý konektor so senzormi. Ten sa pripojí do 3,5 mm audio jacku na smartfóne. Z meraču vyberiete nový senzorický „pásik“, na ktorý kvapnete kvapku krvi (každá náplň do meraču obsahuje 25 takýchto pásikov). Necháte chvíľu pracovať aplikáciu a o pár sekúnd sa dozviete všetky potrebné informácie o vašej hladine cukru. Tínedžeri, ktorí sú ešte pod prísnym dohľadom rodičov, môžu zároveň práve získané informácie posielať svojim najbližším. Zariadenie i aplikácia budú dostupné v priebehu leta.