Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Koncept iPhonu budúcnosti s holografom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
17. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Aké inovácie, prípadne úplné zmeny by ste privítali na nadchádzajúcom modeli iPhone 6? Kým niekto si vystačí s lepším fotoaparátom či ostrejším displejom, iný zase popustí uzdu fantázie. A niekto si doma iba pre zábavu buduje nové možné holografické koncepty.

Na internete sa objavil tip z talianskej dizajnérskej dielne Set Solution, akou zmenou by mohol prejsť iPhone. Už tu bol síce nápad vyvinúť holografickú klávesnicu, ktorá by premietala dotykovú klávesnicu na pracovný stôl alebo podložku.

Verzia s holografickou klávesnicou

Teraz je tu ďalšia idea s rozšírením pracovnej plochy z 1 na 3 časti. Pozdĺž displeja by tak mohli byť na oboch stranách integrované malé projektory. Tie by premietali časť obrazovky, ktorú sa tam pohybom rukou používateľ rozhodne preniesť – a tým rozšíriť pracovnú plochu. Asi netreba zase zdôrazňovať, že i tieto holografické plochy sú v koncepte dotykového charakteru. Okrem toho by holografické kamery mohli poslúžiť aj pre hranie 3-rozmerných holografických hier. Na to však bude určená ďalšia kamera – nad displejom. Necháme sa prekvapiť, či sa skutoční dizajnér stojaci za najnovšími iOS zariadeniami nechajú inšpirovať.