Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

"Lenovo Glasses" žiada o patent

"Lenovo Glasses" žiada o patent
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
25. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínska spoločnosť Lenovo žiada o patent na svoje wearables v podobe okuliarov s rozšírenou realitou, ktoré budú e konkurenciou pre Google Glasses. Významnou zmenou je vak spôsob umiestnenia mikrofónov - budú viesť okolo koreňa nosa.

Google Glass sú zrejme najpopulárnejšie okuliare s rozšírenou realitou, no to neznamená, že iní výrobcovia dávajú od takýchto zariadení ruky preč. Práve naopak. Po spoločnostiach ako Epson či Meta Pro je tu i čínske Lenovo, ktoré sa dalo zviesť tvorbou podobných okuliarov. Čínsky gigant z oblasti technológií už podal žiadosť o patent na náhlavný set, ktorý obsahuje dvojicu displejov, ovládanie založené na dotykoch a obzvlášť veľký dôraz kladú na kvalitu hlasu. Nevyužijú klasické potlačenie hluku (ANR), ale Lenovo sa rozhodlo aplikovať mikrofóny, ktoré akoby viedli zvuk kosťou nosa. Netreba sa však obávať žiadnych implantátov! Tento postup má zaistiť, aby sa jednoduchšie zachytil váš hlas a aby sa nemusel zbytočne „biť“ so zvukmi z okolitého prostredia. Tiež by to malo zabezpečiť vysokú úroveň súkromia počas internetových hovorov – stačí, ak budete hovoriť tichšie, no mikrofón váš hlas tak či tak zaznamená.

Zatiaľ sa však s istotou nedá povedať, či Lenovo presne tento typ okuliarov i dotiahne k výslednému produktu. Je však dobré zaistiť si patent. Lenovu sa okrem toho pomerne darí, z počítačov prechádza na tablety i smartfóny, a tak je možné, že sa raz dočkáme i spomínaných okuliarrov na spôsob Lenovo wearables.