Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

CES 204: Epson Moverio BT-200 ponúka dostupnú rozšírenú realitu

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Okuliare s rozšírenou realitou priťahujú viacero výrobcov, ponúkajú totiž široké možnosti využitia aplikácii pre spotrebiteľa i firmy. Spoločnosť Epson tu už bola s podobnými okuliarmi pred rokom, no nový model Moverio BT-200 prešiel zmenou už na prvý pohľad. Okuliare sú jemnejšie, o 58% ľahšie.

Epson Moverio BT-200 je binokulárne, prehľadné a inteligentné zariadenie využiteľné doma i na cestách. BT-200 sú nielen platforma pre spotrebiteľské aplikácie, no sú zároveň účinný spotrebiteľský nástroj pri vzdelávaní, lekárstve, vede, školeniach... Napomáhajú mu kompas, GPS, čelová kamera, gyroskop i akcelerometer.

Celé to funguje tak, že v okuliaroch sú vlastne v priehľadných sklách vsadené menšie optické hranoly a projektory tu premietajú obraz. Pomocou BT-200 sa teda dajú sledovať i 2D a 3D filmy akoby na televízore s uhlopriečkou 810 cm. Rozlíšenie je pritom 960 na 540 bodov. Vstavaný zvuk je v norme Dolby Digital Plus. Okrem toho sa pripojíte i k internetu vďaka WiFi, čo umožní sťahovanie aplikácií priamo do 8GB vnútornej pamäte Moveria. Ak to nestačí, použiť sa dá i SD karta do 32 GB. Okuliare sa dajú spárovať so smart zariadeniami cez Bluetooth 3.0, Miracast a DLNA.

V okuliaroch je 2-jadrový procesor s taktom 1,2 GHz a procesy riadi operačný systém Android 4.0.4. Nuž a na ovládanie aplikácii slúži viacdotykový trackpad. Batéria má vydržať 6 hodín a zariadenie sa objaví na trhu v máji.