Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Epson Moverio BT-200 má ovládanie gestami!

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Epson sa už dlhšiu dobu zaoberá vývojom svojich smart okuliarov Moverio a teraz k nim pridala jednu zaujímavosť - náramok Myo, pomocou ktorého bude časom možné ovládať rozšírenú realitu gestami. Presne, ako sme to videli v filmoch.

Smart okuliare a wareable sú neuveriteľným magnetom pre vývojárov i používateľov. Okuliare poskytujúce rozšírenú realitu Moverio BT-200 sme už predstavili pred pár týždňami v rámci výstavy CES 2014. A dočkali sa ďalšej úpravy a zveľadenia. Spoločnosť Epson, ktorá za nimi stojí sa totiž spojila s Thalmic Labs, a tak pribudlo k Moveriu i zariadenia na ruku Myo. Myo sa dá využiť pri ovládaní aplikácií, keď má používateľ na sebe Moverio okuliare. Náramok využíva na svoju funkciu svalovú aktivitu - nie optické senzory ako Kinect či Leap Motion. Myo sleduje pohyb svalov na ruke a prekladá ich do jazyka, ktorému ovládané zariadenie rozumie (pc hra, drón, auto). 

A ako si túto spoluprácu môžeme predstaviť? Epson vraví, že to funguje presne tak, ako známa scéna v Minority Report. Mimochodom, dej tohto kultového sci-fi filmu sa odohrával v roku 2054!

Jeden z hlavných vývojárov Moveria, Sean McCracken, vysvetlil niekoľko najdôležitejších výhod, ktoré prináša spojenie ovládania gestami Myo a Moveria. Budeme môcť robiť to staré známe virtuálne uchopenie virtuálneho predmetu a „posunúť“ ho kam chceme, prípadne gestami klikať na ikony na spôsobom klasickej myši či touchpadu. Jeho demonštrácia sa týkala tohto ovládania na Facebooku. Okrem toho opísal tento koncept ako 3D gyro desktop systém, kde sa ovládanie bude konať nielen pomocou gest, ale i pohybmi hlavy počas nosenia Moveria.