Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Google: Ovládajte zariadenia pomocou šošoviek

Google: Ovládajte zariadenia pomocou šošoviek
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
24. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Má ísť o miniatúrna ovládač v šošovke, ktorý bude zadávať príkazy pre nositeľné zariadenia, teda wearables. Ako inak, v prvom rade tých od Google, teda Moto 360 či Google Glasses. Neskôr však vraj pribudne i ovládanie televízora, smartfónu či inej elektroniky.

Google prišiel nedávno s projektom šošoviek pre diabetikov, ktoré budú merať hladinu cukru v krvi. A o pár týždňov sa hovorí o jeho ďalšom patente. Ten síce pochádza už z roku 2012 – no i to napovedá, že sa na ňom už dlhšiu dobu usilovne pracuje. Má ísť o miniatúrna ovládač v šošovke, ktorý bude zadávať príkazy pre nositeľné zariadenia, teda wearables. Ako inak, v prvom rade tých od Google, teda Moto 360 či Google Glasses. Neskôr však vraj pribudne i ovládanie televízora, smartfónu či inej elektroniky. Fungovať by to malo na rozdielnej frekvencii žmurkania – s tým si poradia senzory. Čiže niečo na spôsob „2x áno, 1x nie“.

         Patent od Google - šošovky na ovládanie elektroniky

Šošovky budú obsahovať viacero integrovaných senzorov na to, aby mohli žmurknutia rozoznávať. Žiaden „mikropočítač“ v nich neočakávajte, všetko sa bude prenášať do spárovaných zariadení. Uvidíme však množstvo senzorov, ako napríklad svetelný, senzor tlaku, teploty a všetko budú prepájať vodiče a senzory elektrického poľa. Ako každé zariadenie, i tieto šošovky budú potrebovať napájanie v podobe nejakého zdroja energie. Špekuluje sa teda o solárnom zásobovaní elektrickou energiou alebo tepelnou energiou, no je tu i možnosť získavanie energie z rádiových vĺn. A ako to pri každom vývoji býva – musíme si už len počkať na finálny produkt...