Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

LG má pre OLED nové uplatnenie

LG má pre OLED nové uplatnenie
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
31. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Po smartfónoch so zakriveným OLED displejom prišlo LG i s nápadom ďalšieho využitia tejto technológie. Na výstave Ligh+Building vo Frankfurte sa prihlásilo k slovu so svietidlom, v ktorom využili práve OLED technológiu.

LG vám predviedla už dávnejšie svoje smartfóny s netradičným tvarom a technológiou. Zoznámili sme sa tak so zakrivenými OLED displejmi. No vývojári si zrejme nedali pokoja a hľadali ďalšie uplatnenie týchto flexibilných displejov. Podarilo sa, a tak si LG na výstavu do nemeckého Frankfurtu (30.3. – 4.4.2014) okrem Smart Lamp priniesla i ďalšiu novinku. Je ňou OLED Table Lamp. OLED lampy už síce existujú, no LG tvrdí, že práve oni sú prví, kto prichádza so zakrivenou technológiou OLED ako svetelným zdrojom. Podľa odborníkov zakrivené OLED čaká v oblasti svietidiel doslovne – svetlá budúcnosť. Výhodou je určite možnosť, podobne ako pri Smart Lamp, ovládať intenzitu svetla pomocou aplikácie v smartfóne či tablete. Môžete si tak nastaviť úroveň svetla režimu „film“ či „relax". Ak však nie ste práve najväčším fanúšikom inteligentnej domácnosti, svetlo sa dá nastavovať i manuálne.

Zatiaľ však nie je jasné, kedy budú tieto svetelné zdroje dostupné, ani aká bude ich cena. Predpokladá sa však, že by mohli patriť k lídrom v súvislosti so smart domácnosťami.