Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Intel štedro odmení nápady súvisiace s obliekateľnou elektronikou

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
15. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

MAKE IT WEARABLE je globálna výzva na zhromaždenie inšpiratívnych nápadov, projektov a inovácii, ktorá zároveň pomôže rozvíjajúcej sa kategórii obliekateľnej elektroniky - Wearable. Výzva prebieha v hlavných kategóriách, Vízia a Vývoj.

Intel prichádza s výzvou, do ktorej sa môže zapojiť každý. Pravda, ak máte jedinečný nápad a víziu v súvislosti s kategóriou „Wearable“, teda elektronikou, ktorú môžem nosiť na častiach tela. Počas roku 2014 bude zberať prihlášky od rôznych tímov či vývojárov a všetko ukončí finále, kde niekoľko ocenených nápadov získa finančnú podporu. Intel chce zapojiť vývojárov do projektu, aby boli aj oni súčasťou zmeny sveta, ako vraví na hlavnej stránke v zverejnenej výzve. Obliekateľná elektronika dáva totiž nášmu osobnému i sociálnemu životu nový rozmer, aký sme doteraz poznali iba z filmov.

Výzva prebieha v 2 hlavných kategóriách, Vízia a Vývoj. V rámci Vízie sa v 5 kolách predstavia nové nápady a 5 ocenených získa 5 000 dolárov. V kategórii Vývoj sa bude brať do úvahy rovnováha medzi kreativitou nápadu, marketingovým potenciálom a v neposlednom rade i možnosťou uskutočnenia. Vybratým projektom bude poskytnutý napríklad určitý odborný dohľad z Intelu, podpora v rámci dizajnu a obchodného a technického rozvoja, no tiež ocenenie 50 000 dolárov 10 finalistom a pol milióna dolárov ako hlavná cena.