Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Google Glasses v požiarnom zbore

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
21. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Hasič Patrick Jackson spojil svoju prácu s talentom na programovanie a podarilo sa mu vyvinúť aplikáciu, ktorá pomáha nielen jemu, ale aj ostatným. Počas služby na požiarnej stanici má na sebe Google Glasses, ktoré prijímajú tiesňové hovory, ale tiež vedia záchranárom zobraziť pôdorys budovy a iné dôležité informácie.

Google Glasses sú síce známe už poriadne dlho, no ich použiteľnosť a funkcionalita sa neustále rozvíja. Neprestávajú sa totiž vyvíjať rôzne aplikácie, alebo sa hľadajú nové možnosti uplatnenia. Okrem zážitkov športového charakteru tu má do roku 2015 prísť i spolupráca s Hyundaiom na otváranie dverí auta pomocou Glasses a množstvo ďalších zaujímavých využití.

Google Glasses pomáhajú v hasičskom zbore

K slovu sa dostal nedávno i jeden z finalistov Google projektu "Explorer". V tomto projekte položil Google ľuďom jednoduchú otázku „Čo by ste robili s Google Glasses?“. Hasič Patrick Jackson spojil svoju prácu s talentom na programovanie a podarilo sa mu vyvinúť aplikáciu, ktorá pomáha nielen jemu, ale aj ostatným. Počas služby na požiarnej stanici má na sebe Google Glasses, ktoré prijímajú tiesňové hovory, ale tiež vedia záchranárom povedať o mieste, kde sa nachádzajú, zobraziť pomocou Google Maps najbližšie hydranty. V súčasnosti ešte pracuje na tom, aby mali hasiči k dispozícii pôdorysy stavieb, prípadne i ďalšie informácie dôležité vo chvíľach ohrozenia života. Zaujímavou je i funkcia, ktorá zobrazí diagram vozidla a inštrukcie v rámci záchrany zo zdemolovaného auta. Okrem toho je tu samozrejme možnosť streamovať video priamo z miesta nehody či požiaru do centrály.