Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Cuff sa postará o bezpečnosť vašich najbližších

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
19. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Dizajnérka Deepa Sood prichádza so zariadením Cuff, ktoré dopĺňa miniatúrnu medzeru vo wearables - teda osobnú bezpečnosť a eleganciu. Cuff môže mať podobu prívesku, náramku či prsteňa, spáruje sa s vaším smartfónom pomocou rozhrania Bluetooth 4.0 a spolupracuje s aplikáciou. V rámci nej si vytvoríte istý okruh blízkych ľudí, ktorí dostávajú notifikácie v prípade, že stlačíte tlačidlo.

Hoci zariadenia z kategórie wearables, teda elektronika, ktorá sa dá obliecť na telo, sú skvelými spoločníkmi v našom živote, predsa len neobsahujú majú dva maličké nedostatky. Nie sú príliš elegantné a neslúžia primárne na bezpečnostné účely, ale „iba“ na monitorovanie zdravia. Dizajnérka Deepa Sood však prichádza so zariadením Cuff, ktoré dopĺňa práve spomínané dve maličkosti. Prináša zariadenia Cuff, ktoré sú dokonca skôr šperkmi. Môžu mať podobu prívesku, náramku či prsteňa, spárujú sa s vaším smartfónom pomocou rozhrania Bluetooth 4.0 a spolupracujú s aplikáciou patriacou k tomuto zariadeniu. V rámci nej si vytvoríte istý okruh blízkych ľudí, ktorí dostávajú notifikácie v prípade, že stlačíte tlačidlo. Cuff a aplikácia však spolupracujú zatiaľ len s operačným systémom iOS 6 a neskorším typom, teda iPhone 4s, 5s, iPod Touch Gen 3 a 4, či iPad Mini.

                                                  Notifikácia, ktorú dostanete na svojom smartfóne zo zariadenia Cuff

A ako to celé funguje? Ak sa ocitnete v nebezpečnej situácii, alebo sa váš zdravotný stav náhle zhorší, rýchlo stlačíte tlačidlo na vašom Cuff a táto notifikácia sa cez aplikáciu dostane k vaším blízkym. V tom prípade vám môžu okamžite pomôcť, pretože v aplikácii sa zobrazí i miesto, kde sa nachádzate. Aby sa však nemyslelo iba na najhoršie, Cuff slúži aj ako malé, diskrétne upozornenie na to, že sa vám snaží niekto dovolať, no vy máte práve napríklad vypnutý telefón. Zariadenie je možné zatiaľ iba predobjednať.