Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Sony: HD obraz z projektoru veľkosti 6 cm

Sony: HD obraz z projektoru veľkosti 6 cm
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
20. 2. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Sony predstavila modul miniatúrneho projektoru. Doslova taký, ktorý sa vmestí do vášho vrecka, alebo môže robiť spoločnosť vaším kľúčom pripevnený na karike. Má ponúkať slušné rozlíšenie, vylepšené farby a celkovú väčšiu kvalitu obrazu.

Manufaktúry budú môcť teraz vyrábať mini-projektory s vysokým rozlíšením a pomerom strán 16:9. Spoločnosť Sony totiž predstavila modul miniatúrneho projektoru. Projekcia prebieha za pomoci laserových lúčov, ktoré na ploche tvoria rozlíšenie 1,920 x 720 s obdĺžnikovými pixelmi. Projektor má naozaj ponúkať ostrosť, bez väčšej závislosti na tom, ako veľmi ste s ním od premietacej plochy vzdialení. Sony má záľubu v neustálom vylepšovaní farieb a farbenom gamute, a tak ani tu nebudú chýbať sýte farby v rámci premietnutého obrazu, či širší farebný gamut. Sony tiež zapracovala na tom, aby zmenšila viditeľné laserové fliačiky, ktoré pri projekcii vznikali a rovnako nezabudla ani vstavať korekciu skreslenia premietacej plochy.

Miniatúrny projektor od spoločnosti Sony

Zariadenie má však zatiaľ stále v dieľni iba Sony a nie je jasné, kedy sa pustí do výroby, či akým manufaktúram projekt dodá. Zatiaľ sa teda musíte spoľahnúť na svoje klasickejšie projektory – no ak si ľudia na nich všímajú práve ich rozlíšenie a nie obsah, potom je potrebné sadnúť si nad prezentáciu ešte raz...