Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Arduboy: Hrajúca vizitka na hranie

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
4. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak práve nevieme čo s voľnou chvíľou počas dlhého čakania na úradoch či vo verejnej doprave, väčšinou siahneme po našom smartfóne. Pomocou neho už potom surfujeme na internete alebo si zahráme hru. No onedlho budeme môcť dlhú chvíľu zahnať i hraním na vizitke. Áno, neklame vás zrak. Na vizitke vašej firmy, s vaším menom.

Technický dizajnér Kevin Bates sa pokúsil spraviť vizitky trochu interaktívnejšie, ako ich poznáme v klasickom, papierovom či plastovom prevedení. Jeho projekt sa nazýva Arduboy a je to interaktívna biznis-karta, na ktorej môžete hrať napríklad staré známe Tetris. Celková hrúbka tohto zariadenia je iba neuveriteľných 1,6 mm. Vo vnútri sa nachádzajú základy minipočítaču Arduino a hra sa sleduje na OLED displeji. Príkazy na pohyb jednotlivých častí padajúcich v Tetrise „z neba“ zadávate cez kapacitné vstupné tlačidlá a do rytmu vám karta dokonca i hrá. Obsahuje miniatúrny piezo-reproduktor a hrá dobre známy hit Ricka Astleyho Never gonna give you up. Batéria vydrží viac ako 9 hodín hrania.

                                          Arduboy a jeho vnútornosti majú hrúbku len 1,6 mm

Bates sa chystá s novinkou ešte len na Kickstarter, no už teraz jeho nápad zaujal množstvo ľudí a stretáva sa s pozitívnymi reakciami. Cenovo by sa vizitka mala pohybovať od 30 do 50 dolárov a za 100 dolárov ju dokonca prispôsobí potrebám klienta.