Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Bounden: Smiem prosiť?

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Zvykli sme si, že množstvo aplikácií a hier sa neustále rozrastá a málo ktorá nás už dokáže nejakým spôsobom prekvapiť. Netvrdím, že nasledujúca hra vás šokuje, no patrí určite k zaujímavým kúskom, s ktorými môžete prežiť – zaujímavý tanečný večer.

Kreatívna herná skupina Game Oven tvoriaca hry teraz prichádza s jednou, ktorá vás môže naučiť tancovať v páre. A ak nie, určite vás aspoň zabaví. Nazýva sa Bounden, jej tvorcom je Adriaan de Jongh a v hore uvedenom videu aj uvidíte, ako táto tanečná hra funguje. Na jej realizáciu potrebujete iba smartfón a ochotného partnera. Po spustení hry je potrené, aby smartfón držal práve pár rúk a štvoro očí sledovalo displej. Na ňom sa totiž zobrazuje lopta, ktorej sa s pohybom smartfónu na povrchu objavujú rôzne body, ktoré musíte s „terčíkom“ zachytiť. Hra teda využíva moderné technológie - všetky senzory v mobilnom zariadení vrátane akcelerometru a gyroskopu. Zaujímavá je práve synchronizácia, pretože je jasné, že obaja sledujete ten istý bod a intuitívne by ste mali spolu navádzať terčík k záchytným bodom.

Táto hra sa nedá nazvať tanečnou školou, no Jongh vysvetľuje, že časom sa budú v hre objavovať body s takou frekvenciou a v takých intervaloch, že ak ich budete v správnej chvíli chytať terčíkom, naozaj budete v podstate tancovať – budú sa objavovať v rytme určitých druhov hudby. Podľa ukážky pripomína zatiaľ hra skôr moderný tanec, či balet. Je to teda jeden z jednoduchších a prístupných simulátorov fyzickej aktivity. Mimochodom, stále je vo vývoji.