Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Dimple: Extra tlačidlá pre smartfóny a tablety

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
29. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Ak vám je ľúto, že na vašich smartfónoch či tabletoch chýbajú tlačidlá, Dimple má pre vás riešenie - ide o sadu nálepiek s tlačidlami, ktoré s vami budú spolupracovať. Pomocou technológie NFC ich spárujete s vybraným zariadením a prednastavíte im v aplikácii funkcie.

Klasickým analógovým tlačidlám síce už, dá sa povedať, odzvonilo, na niektorých smartfónoch či tabletoch sa s nimi ešte stretávame aspoň v podobe tlačidla Home button. No v skratke povedané – čím menej mechanických vecí, tým menšia šanca, že sa niečo pokazí, však. Ak však predsa len patríte k priaznivcom fyzických tlačidiel, potom by vás mohla zaujať novinka s názvom Dimple. Ide o nálepku, ktorá dodá vášmu smartfónu rovno viacero tlačidiel.

Po vybratí z originál balenia ju prilepíte buď na zadnú stranu smartfónu, alebo i na prednú stranu - ak máte dostatok miesta pod displejom. V prípade tabletov ju pokojne prilepíte na predný okraj. Podmienkou je však to, že tieto zariadenia nemôžu byť z kovu a musia obsahovať technológiu NFC, ktorá jediná podporuje funkciu týchto tlačidiel. Každé zo štyroch tlačidiel má vlastné NFC identifikačné číslo, ktoré si vďaka spolupracujúcej aplikácii prednastavíte ako skratku. Potom už tlačidlá môžete využívať na priamy prechod či už k hudobnej knižnici, obľúbeným aplikáciám, alebo pomocou nich zapnúť blesk. Dimple síce obsahuje iba štyri tlačidlá, no môžete ich nalepiť i viac. Spolupracujú s OS Android a momentálne čakajú na podporu na Indiegogo. Ak sa im podarí vyzberať požadovanú sumu, dočkáme sa Dimple v auguste za cenu 27 dolárov.