Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Lunecase rozžiari váš iPhone

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
30. 4. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

"Priveďte zadnú časť svojho iPhonu k životu" - toľko hlása slogan ukrajinskej spoločnosti stojacej za obalom na iPhone Lunecase, ktorý využíva elektromagnetickú energiu vnútorných obvodov iPhonu. Rozsvecuje tak notifikácie o prijatých správach či prichádzajúcich hovoroch.

V súčasnosti sa nám od najrôznejších (značkových i neznačkových) výrobcov ponúka množstvo obalov na iPhony. Od gumených a plnohodnotne ochraňujúcich – až po také, pre ktoré je dôležitejší dizajn ako samotná bezpečnosť smartfónu. No prichádzajú tvorcovia, ktorí dávajú obalu nový význam. Ich kryt sa volá Lunecase a je vhodný na iPhone 5, 5s a 5c. Nie je však obyčajný. Na prvý pohľad je síce zadná strana pokrytá obalom celkom taká istá, ako pri iných krytoch. No jeho pridaná hodnota je v tom, že zobrazuje notifikácie na zadnej strane v podobe nenápadného a štýlového LED podsvietenia.

 Lunecase využíva elektromagnetické vlny iPhonu

Notifikácie zasvietia vďaka prepojeniu s iPhonom – nie však na báze WiFi či Bluetooth. Obal využíva elektromagnetickú energiu z elektrických obvodov iPhonu. Zariadenie diskrétne svieti po prijatí správy, či spolu s prichádzajúcim hovorom a aktívne bliká počas telefonátu. Ukrajinská spoločnosť Concepter, ktorá stojí za zariadením, predviedla koncept už na výstave CES 2014 v januári, no finálny produkt je o niečo jednoduchší. Spoločnosť je so svojou novinkou teraz na Kickstarteri, kde môžete podporiť ich Lunecase ľubovoľnou sumou. Ak kampaň skončí úspešne, predaj obalov sa spustí v auguste. Stanovená je zatiaľ suma 35 dolárov.