Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Detská verzia YouTube?

Detská verzia YouTube?
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
18. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Podľa uverejnených informácií v The Information sa chystá niečo ako verzia YouTube pre deti do 10 rokov. Mala by byť naplnená obsahom, ktorý podlieha prísnej kontrole, aby mali rodičia istotu, že dieťa sa nedostane na nevhodné stránky.

Youtube, web poskytujúci obrovské kvantum videí snáď netreba predstavovať. Rovnako, ako netreba pripomínať, že jeho obsah je často krát pre oči našich mladších zverencov dosť nevhodný. Existujú síce rôzne rodičovské kontroly, nastavenia, no stále to nie je práve ten stupeň 100-percentnej dôvery (snáď ani 80...). Podľa citácie z webového časopisu The Information sa však dočkáme zrejme Youtube verzie pre deti do 10 rokov vo forme špeciálnej aplikácie. Ako sa dá predpokladať, bude naplnený vhodným obsahom. Cieľom je práve naplniť ho videami, ktorým budú rodičia môcť plne dôverovať. Detský Youtube by sa mal rovnako vysporiadať nejakým spôsobom i s komentármi – tie bývajú často krát totiž naozaj, ehm, drsné.

Tvorba detskej verzie Youtube však zatiaľ nie je nijako reálna či skutočne naplánovaná. Ostáva teda zatiaľ otázne, akým spôsobom by sa tento detský kanál presnejšie prevádzkoval a spravoval. Zatiaľ si budeme musieť pre naše ratolesti vystačiť s Youtube EDU, verzii pre školy, ktorá obsahuje (mala by) videá s vhodným učebným materiálom.