Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Trikordér Sensordrone si poradí s alkoholom, voltážou i tlakom

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
30. 1. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Sensordrone je škatuľka plná senzorov, vďaka ktorým zistíte kvantá faktov o svojom okolí, napríklad sú tu 3 typy plynových senzorov, termometer, merač vlhkosti, senzor tlaku, senzor svetla, ale aj analyzér množstva alkoholu v dychu. Využijete ho naozaj na množstvo výnimočných meraní, ale aj pri bežných veciach.

Pojem trikordér sme už na našich stránkach spomínali v súvislosti so zariadením Scanadu a celkove sa objavil na scénu už pred asi 50 rokmi v seriáli Star Trek. Pre osvieženie pamäti iba pripomenieme, že ide o multifunkčné zariadenie, ktoré sa vojde i do dlane. Jeho veľkosť však spočíva vo funkciách - analyzuje, skenuje i zaznamenáva dáta. Za slovom „dáta“ si však môžeme predstaviť množstvo vecí, takže poďme ujasniť, v čom spočíva zaujímavosť trikordéru s názvom Sensordrone od spoločnosti Sensorcon.

Je to škatuľka napchaná senzormi – je ich až 11 a vďaka nim zistíte kvantá faktov o svojom okolí. Napríklad sú tu 3 typy plynových senzorov, termometer, merač vlhkosti, senzor tlaku, senzor svetla, ale aj analyzér množstva alkoholu v dychu. Využijete ho naozaj na množstvo výnimočných meraní, ale aj pri bežných veciach – od merania elektrického napätia až po meranie krvného tlaku (po pridaní manžety). Pre jeho správne fungovanie je nutné ho spárovať so smartfónom a v po spustení určenej aplikácie pre spoluprácu so Sensordrone sa vám na displeji zobrazujú všetky informácie a analýzy. Trikordér funguje na platforme Android rovnako ako aj iOS a zatiaľ je vo fáze vývoja. Možno ho podporiť na známom Kickstarteri.