Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Čínsky smartfón Meizu udrží rovnováhu

Čínsky smartfón Meizu udrží rovnováhu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
23. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Rovnováha ceny a výkonu je veľmi často skloňovaný fakt, no je dobré ho pripomínať, aby naň výrobcovia nezabúdali. Spoločnosť z Číny, Meizu, je tu s Blue Charm Note, ktorý sa predvedie s full HD displejom s uhlopriečkou 5,5 palca a procesorom od MediaTeku MT 6592. A pravdepodobne so super cenou.

Čína ponúka nepochybne obrovský priestor na výber smartfónov. To logicky však vedie k obrovksje konkurencii medzi výrobcami. Každý sa snaží zaujať niečím iným, no na najširšie masy používateľov zaberá jedine rovnováha medzi cenou a výkonom. Takou novinkou bol v poslednom čase smartfón od Xiaomi s názvom Redmi Note. Ten so svojou cenou 130 dolárov bude určite silným pokušením pre viacerých zákazníkov. No aby to nebolo také jednoduché, je tu niečo ďalšie.

Spoločnosť Meizu je tu s Blue Charm Note, ktorý sa predvedie s full HD displejom s uhlopriečkou 5,5 palca. Vo vnútri sa ukrýva procesor so zatiaľ neznámou frekvenciou MediaTek MT 6592. Fotoaparát rozlíši 8 mpx a to je zatiaľ všetko, čo poznáme. Neznáma je totiž i cena, o ktorej bolo paradoxne toľko rečí. Je však zrejmé, že sa od konkurencie nebude veľmi líšiť.