Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Xiaomi vás môže inšpirovať pri výbere smartfónu

Xiaomi vás môže inšpirovať pri výbere smartfónu
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 3. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Čínsky smartfón Xiaomi nie je možno práve favoritom v slovenských predajniach, no v apríli sa bude snažiť zaujať slušnými parametrami a ešte slušnejšou cenou. Predstavuje 8-jadrový procesor, 13 mpx fotoaparát a z vrecka vytiahne 130 dolárov.

Väčšina z nás hľadá pri kúpe smartfónu rovnováhu medzi výkonom a cenou. Dostupných je samozrejme niekoľko desiatok podobných alternatív – a aby ste mali nad čím premýšľať, je tu jedna novinka aj z Číny. Výrobca sa volá sa Xiaomi a možno ste skôr počuli predošlé meno jeho novinky ako Hongmi, teda červená ryža. Oficiálne však ide o smartfón Redmi a je typický svojimi červenými dotykovými tlačidlami. 

O smartfóne je známe toľko, že pôjde o Androidové zariadenie (verzia 4.2.2) a bude vlastniť uhlopriečku displeja veľkosti 5,5 palca, IPS a rozlíšenie 720p. Pamäť RAM má k dispozícii priestor 1 GB, vnútorná kapacita sa dá rozšíriť o mikro SD kartu a dobrou správou je procesor s ôsmimi jadrami, pravdepodobne MediaTek, s frekvenciou 1,4 a ,7 GHz. Fotoaparáty sú klasicky dva, predná s pomerne slušnými 5 mpx (i keď sa objavili informácie až o 8 mpx) a zadná s 13 mpx. Keďže sme v technologicky pokrokovej Číne, nechýba podpora LTE a tohto smartfónu sa dočkáme na trhu niekedy v apríli. A čo tá spomínaná vhodná cena? 130 dolárov!