Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Amazon: Prvý 3D smartfón so systémom Okao Vision

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
6. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Nie všetky smartfóny majú tú výsadu, že sa o nich píše už mesiace pred uvedením - tak, ako je to s prvým smartfónom od Amazonu. Okrem iného totiž má obsahovať viaceré technologické novinky. A nepôjde len tak o hocičo, ale o podporu 3D efektov, systém 4 infračervených kamier či podporu gestami.

Smartfón od Amazonu sa má oficiálne predstaviť svetu 18.júna, no okrem viacerých fotografií, ktoré už dlhšiu dobu kolujú po internete, už aj samotný Amazon zverejnil video, v ktorom síce smartfón nevidíme, zato však vidíme reakcie ľudí naň. Vyzerá to teda na absolútnu novinku.

Smartfón má byť zaujímavý predovšetkým schopnosťou doručiť 3D efekty, a to pomocou infračervených kamier, ktoré sa nachádzajú v rohoch na prednej strane smartfónu. Podľa zdroja TechCrunch využije Amazon technológiu od Omron s názvom Okao Vision. Je to technológia, ktorá nie len rozpoznáva tváre, ale tiež sleduje ich pohyb a vie ho pretlmočiť do reči pokynov. Na otvorenie ukrytých funkcií v bočných lištách tak bude stačiť napríklad pohyb hlavou či naklonenie smartfónu. Ako presne to celé bude fungovať však zistíme až 18.júna, prípadne v momente, keď dôjde k ďalšiemu úniku informácií.

K predošlému zhrnutiu len toľko, že smartfón by mal disponovať displejom s rozlíšením 720p s veľkosťou 4,7 palca. Procesor Snapdragon bude mať k dispozícii na svoju funkciu 2 GB pamäte RAM a zadný fotoaparát bude mať rozlíšenie 13 mpx.