Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Tesla Motors začala tvrdý boj proti benzínovým autám

Tesla Motors začala tvrdý boj proti benzínovým autám
Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
13. 6. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Tesla Motors, ktorá sa venuje výrobe elektrických vozidiel, sa rozhodla, že nebude viesť súdne spory s výrobcami, ktorí majú záujem využiť ich patenty pre dobrú vec. Vravia totiž, že konkurenciu v podobe benzínom poháňaných vozidiel nepremôžu, ak budú svoje vedomosti držať pod zámkom.

Na blogu spoločnosti Tesla sa dnes objavilo niekoľko viet od šéfa Tesla Motors Elona Muska. Spoločnosť vyrábajúca vozidlá na elektrický pohon sa totiž rozhodla, že „Tesla nebude riešiť patentové práva proti nikomu, kto v dobrej vôli chce využiť ich technológiu“. O čo ide? Musk totiž vysvetľuje, že ich konkurenciou nie sú ostatní výrobcovia elektrických vozidiel, ale práve všetci, ktorí sa venujú výrobe benzínom poháňaných automobilov. Tesla je bezmocná, ak bude iba osamotene bojovať za „zelené“ vozidlá.

Patentové spory doteraz mohli spomaľovať rozvoj tohto ekologickejšieho druhu dopravy. Ak sa má postupne rýchlejšie zavádzať „automobilová zelená doprava“, open-source platforma Tesly poskytne všetkým záujemcom výhodu v podobe ich informácií. Musk ďalej objasňuje filozofiu sprístupnenia patentov takto: „Technologické napredovanie nie je o ochrane patentov, ale o pritiahnutí a najmä motivácií, ktorú majú poskytnúť talentovaným inžinierom“.