Zabudnuté heslo?
Prihlásenie

Intel: Robot Jimmy dostupný formou vytlačenia na 3D tlači

Autor:
Alžbeta Harry Gavendová
Zverejnené:
5. 8. 2014
Hodnotenie:
Už ste hlasovali.

Spoločnosť Intel ohlásila svoje plány v oblasti dostupnej robotiky - chystá robota s menom Jimmy, ktorý má byť dostupný na stiahnutie z internetu a vytlačenie pomocou 3D tlače. Jimmy dokáže chodiť, rozprávať, a dokonca gestikulovať. To všetko za cenu asi 1,000 dolárov.

Jimmy je dostupný a samo-programovateľný humanoidný robot. Má v sebe procesor Intel Core i5 a vie chodiť, rozprávať, gestikulovať a používať sociálne médiá. Jimmy je súčasťou projektu s názvom 21st Century Robot Project - poskytuje spoluprácu a fórum pre výrobcov robotov z celého sveta. Ich cieľom je zostrojiť personalizovateľného robota pomocou open-source dizajnu a dostupných aplikácií.

Samotný Jimmy má byť dostupný na stiahnutie a vytlačenie na 3D tlačiarni za rozumnú cenu. Keď bude Jimmy vytlačený a zložený, používateľ ho môže naprogramovať a pomocou najrôznejších aplikácií sa budú dať rozšíriť jeho funkcie, ako je to v prípade mobilných zariadení. V kombinácii s s rastúcim množstvom menších výrobcov a technológiám ako napríklad Intel Galileo, Intel Edison, 3D tlačiarňam a open-source aplikáciám sa očakáva množstvo vynálezov podobných Jimmymu. Počas najbližších piatich rokov si budú ľudia môcť postaviť osobného robota poháňaného technológiami Intel za menej ako 1 000 dolárov.